CIZ info - nr 130 - april 2020

Problemen met het lezen van deze e-mail? Klik hier om het online te bekijken

CIZ info - 30 april 2020 / nummer 130

Regeling Nza voor zorgaanbieders in geval van corona

Zorgaanbieders die extra zorg moeten leveren of cliënten moeten isoleren vanwege corona, moeten daardoor soms extra kosten maken. Deze zorgaanbieders kunnen aanspraak maken op een speciale regeling van de Nza.


Lees meer

Het belang van een digitaal huisbezoek

Voor de coronacrisis kwam het CIZ altijd bij de cliënt langs bij een aanvraag voor een besluit tot opname en verblijf (artikel 21 Wzd). Momenteel worden deze huisbezoeken zoveel mogelijk digitaal gedaan. Het is van belang dat, ondanks de drukke tijd in de zorg, de huisbezoeken zoveel mogelijk doorgaan. Lees verder waarom een digitaal huisbezoek van belang is voor uw cliënt en hoe andere zorgaanbieders dit hebben ervaren.


Lees meer

Relatiebeheerders blijven bereikbaar

Vanwege de coronamaatregelen kunnen relatiebeheerders van het CIZ niet op bezoek komen bij zorgaanbieders. Wel zetten zij hun werkzaamheden voort en blijven zij bereikbaar voor vragen.


Lees meer

ID-controle cliënt in tijden van corona

Omdat het CIZ geen fysieke huisbezoeken meer aflegt, is de werkwijze van het controleren van de ID van de cliënt aangepast. We overleggen nu met de zorgaanbieder of de identiteit van de cliënt is gecontroleerd. Met deze aangepaste werkwijze voorkomen we dat de cliënt online persoonlijke gegevens moet delen. 


Lees meer

Folder Wlz en kinderen

Wanneer is het zinvol voor ouders om een Wlz-aanvraag te doen voor hun kind? Om ouders zo goed mogelijk te informeren over de Wlz, heeft het CIZ een folder gemaakt.


Lees meer

Overgangsrecht Bopz naar de Wzd

Met de invoering van de Wet zorg en dwang (Wzd) op 1 januari 2020, zijn bestaande Bopz-besluiten en -machtigingen omgezet. De geldigheid hiervan varieert. 


Lees meer
CIZ.nl Facebook Twitter LinkedIn

Hier aanmelden voor deze nieuwsbrief

CIZ   |   afdeling Communicatie

Colofon
CIZ info is de digitale nieuwsbrief van het CIZ. In deze nieuwsbrief leest u over ontwikkelingen in de indicatiestelling voor de Wet langdurige zorg (Wlz) en over de uitvoering hiervan door het CIZ. De informatie in de nieuwsbrief is vooral bedoeld voor zorgaanbieders, brancheorganisaties, landelijke cliëntorganisaties en andere ketenpartners. CIZ info verschijnt tien keer per jaar.

U ontvangt deze nieuwsbrief omdat u zich hiervoor heeft aangemeld. Wij gebruiken uw mailadres niet voor andere doeleinden dan het versturen van deze nieuwsbrief.

Wijzig uw aanmelding

Wilt u de nieuwsbrief niet meer ontvangen, klik hier om u uit te schrijven.